ÜCRETSİZ POMEM HAZIRLIK KURSU VERİLİYOR

ÜCRETSİZ POMEM HAZIRLIK KURSU VERİLİYOR

Küçükçekmece 'de POMEM Hazırlık Kursları polis olmak isteyen gençlerin umudu olmaya devam ediyor.

Küçükçekmece'de, Küçükçekmece Belediyesi (POMEM) sınavına hazırlanan polis adayı gençlere Gençlik ve Spor Müdürlüğü koordinesinde ücretsiz eğitim desteği veriliyor.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz öncülüğünde başlatılan ve Gençlik ve Spor Müdürlüğü koordinesinde ücretsiz olarak devam eden Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) hazırlık kursları polis olmak isteyen gençlerin umudu olmaya devam ediyor.

Arif Nihat Asya Ortaokulu Kaplı Spor Salonunda 45 kursiyerin katılımı ile devam eden kurslarda polis adayı gençler alanında uzman eğitmenler eşliğinde tempolu koşu, açma-germe hareketleri, arttırma koşulları, sınav ve mekik egzersizleri ile diril, koordinasyon kuvvet ve dayanıklılık çalışmaları ile oluşturulan parkurlarda sınavlara hazırlanıyorlar.

İlk olarak 2016 yılında Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) sınavları ile başlayan kurslara 2018 yılında Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) sınavları için 45 polis adayı genç alanında uzman eğitmenler eşliğinde POMEM kurslarından yararlanmaya devam ediyor.