İFASPOR’UN MİLLİ GURUR

İFASPOR’UN MİLLİ GURUR 


Futbola İFA spor futbol okulunda başlayan 14 yaşında kaleci Emir Alp Avcı, Milli takım kalecisi oldu.
İFA spor altyapısından yetişen ve Fenerbahçe kulübünde forma giyen eski Fenerbahçeli Küçük, Faruk Avcın oğlu Emir Alp Avcı, İFA spor’un ve babasının gururu oldu.
Küçükçekmece İFA spor U-14 yaş takımı kalecisi Emir Alp Avcı, küçük yaşta futbola ilgi duymaya başladı. Evde babasıyla maç izleyen, okulda arkadaşlarıyla futbol oynayan Emir'in futbola olan ilgisi her geçen gün arttı. İFA spor Futbol Takımı kariyerine başlayan ve hala bu takımın Başarısı için mücadele eden Emir, başarılı performansı sayesinde 2018'de Amatör Milli takım U 14 Milli Takım kaleciliğine seçildi.
2005 Doğumlu Emir Alp Avcı, İstanbul Karmasında forma giyen Emir Samsun karmasına karşı koruduğu kalesinde gösterdiği performans ve yaptığı kurtarışlarla dikkati çekti.
Çocukken mahallede arkadaşları ile futbol oynayan daha sonra İFA spor halı saha futbol okuluna başlayarak Uğur Araz hocadan kalecilik eğitimi alan Emir Alp Avcı, Küçükçekmece Belediye Başkanlığı Kupasında takımın şampiyonlukta büyük pay sahibi olan minik kaleci,2017-2018 İstanbul U-13 Liginde 6.grupta yenilgisiz şampiyonu İstanbul şampiyonasında da aynı başarıyı gösteren İFA spor file bekçisi Emir Alp Avcı takımının İstanbul şampiyonu olmasında en büyük pay sahibi oldu.
İFA spor 25 maçta hiç yenilgi görmeden ve 10 gol yiye Emir Alp Avcı, U-14 Altyapı Teknik Sorumlu Kamil Doygun daveti üzerine Amatör Milli takım U 14 Milli Takım kaleciliğine kadar yükselmeyi başardı.