SOKAĞA SAHİP ÇIK 3×3 BASKETBOL TURNUVASI BAŞLADI

SOKAĞA SAHİP ÇIK 3×3 BASKETBOL TURNUVASI BAŞLADI

Küçükçekmece Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Sokağa Sahip Çık - 3×3 Basketbol Turnuvası’ büyük katılımla başladı.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından desteklenen maçlar Şair Nedim, Kenan Onuk, Taştepe ve Sefaköy Kültür Parkları olmak üzere hafta sonu 4 bölgede gerçekleştirildi.  Küçükçekmeceli gençlerin kıyasıya bir mücadele sergilediği maçlarda üç kişilik iki takım standart bir yarı saha içerisinde birbirleri ile karşılaştı. 15 Temmuz Pazar günü oynanacak final maçları ile sona erecek olan ‘Sokağa Sahip Çık - 3×3 Basketbol Turnuvası’na 4 bölgede  46 takımdan 182 sporcu katılım gösterdi.

“15 TEMMUZ’DA GENÇLER DESTAN YAZDI”

Maçlarda başarı elde eden gençleri tebrik eden Temel Karadeniz birlik mesajı verdi: “15 Temmuz bizim için bir dönüm noktasıydı. 15 Temmuz gecesi geleceğimiz olan gençlerimiz ülkeye, millete, bayrağa sahip çıktı. Türkiye’yi hain planlardan kurtardı. Bir kahramanlık destanı yazdı. Böyle gençlerimiz oldukça bu ülke hiçbir zaman bölünmeyecek. Bir olmaya devam edecek. Şimdi tekrar sokağa iniyorlar. Bu sefer spor için sokakta sahada ter döküyorlar. Onları canı gönülden tebrik ediyorum. Her zaman gençlerimizin yanında ve yardımcısı olmaya devam edeceğiz. ”

BAŞARILI OLANLAR ŞAMPİYONADA TER DÖKECEK

Sokağa Sahip Çık- 3×3 Basketbol Turnuvası’ nda başarılı olan takımlar 27-30 Temmuz tarihilerinde Burdur ilinde düzenlenen Uluslar Arası Göller Festivali’ nde gerçekleşecek 3×3 Basketbol Şampiyonasına katılma hakkı elde edecek. 15-17 yaş ve 18 yaş üstü sporcuların katılım gösterdiği turnuvada son etap maçları,  7-8 Temmuz tarihilerinde Cennet Antikalar Park, Soyak Olympıa Kent, İkitellispor ve Temapark’ da oynanacak. İlk etapta kategorilerinde dereceye girenlere Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Oktay Kurt ve Türkiye Basketbol Federasyonu Eğitim Kurulu Genel Sekreteri Murat Özyer tarafından madalya ve hediyeleri verildi.

8 farklı bölgede gerçekleştirilecek olan Sokağı sahip çık "3×3 Basketbol Turnuvası heyecanlı, kentsel ve yenilikçi bakış açısı ile 3x3 Basketbol, dünyanın her yerinde oynanan farklı formatlardaki 3×3 sokak basketbolundan esinlenerek geliştirildi. İşte ilk etap sonuçları:

KENAN ONUK SPOR TESİSİ

18 yaş üstü dereceye girenler:

1.Baston Villa

2.Straight Outta Halkalı

3.Clutch Time

15-17 yaş arası dereceye girenler:

1.Golden Halkalı 2

2. Ormanda Magic

3.Atakent Lizards

ŞAİR NEDİM PARK

18 yaş üstü dereceye girenler:

1. EYM

2. The Park

3. Sulusepken

15-17 yaş arası dereceye girenler:

1. BGY Warriors

2. Cağaloğlu Buls

3. Thotbusters

SEFAKÖY KÜLTÜR MEYDANI

18 yaş üstü dereceye girenler:

1-Denver

2-Texas

3-Gençlik gücü 2

15-17 yaş arası dereceye girenler:

1.Halim ozan BS

2.Bordo basket

3.Dereboyu

TAŞTEPE PARKI

15-17 yaş arası dereceye girenler:

1. Atakent Boys

2. Clutch Team

3. Taştepe Doğuş

18 yaş üstü dereceye girenler:

1. Living Legends

2. Bam Teli

3. MMD Kanarya