Sportif Başarılar


Küçükçekmece’de eğitim veren Söğütlüçeşme Ortaokulu, atletizmde aldığı önemli derecelerle, büyük bir başarıya imza attı. Söğütlüçeşme Ortaokulu öğrencileri, Üsküdar Valide Bağ Şevket Aktalay Kros Parkuru’nda yapılan 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı okullar arası Kros Final yarışmalarında 4 grupta (Küçük Kızlar, Küçük Erkekler, Yıldız Kızlar, Yıldız Erkekler) da birinci olarak, önemli bir başarıya imza attı. Okulun 6. Sınıf öğrencisi Dilay da Yıldızhan Ankara’da Türkiye Geneli öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen 10 Kasım Atatürk’ü Anma Koşusu’nda Türkiye birincisi olarak, okulunun başarısına başarı kattı. Söğütlüçeşme Ortaokulu ayrıca yıldız kızlar kategorisinde 6 yıldır üst üste İstanbul şampiyonu oldu.

Söğütlüçeşme Ortaokulu öğrencileri, Okullar Arası Atletizm Şampiyonası’nda büyük bir başarıya imza atarak, İstanbul birincisi oldu. Enka Sadi Gülçelik Tesisleri’nde İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile yapılan yarışlarda 22 minik sporcusuyla Küçükçekmece’yi temsil eden Söğütlüçeşme Ortaokulu, İstanbul’un 39 ilçesinden 41 okulun katıldığı yarışmada 285 puan alarak İstanbul birincisi oldu. “BÜYÜK BAŞARI KAZANAN KÜÇÜKLERİMİZİ KUTLUYORUM” Minik sporcuları tebrik eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “Küçükçekmece Belediyesi olarak her zaman sporun ve sporcunun yanındayız. Böylesine büyük bir başarıya imza atan küçüklerimizi canı gönülden kutluyorum” dedi. YARIŞLARDA SÖĞÜTLÜÇEŞME FARKI İstanbul Okullararası Küçükler Puanlı Atletizm Şampiyonası’nda Küçük Kızlarda İbrahim Koçaslan Ortaokulu, Erkeklerde de Söğütlüçeşme Ortaokulu şampiyon olurken, Kızlarda VKV Koç Özel Ortaokulu ikinci, Fetihtepe Ortaokulu üçüncü ve Söğütlüçeşme Ortaokulu da dördüncü oldu. Söğütlüçeşme Okulu yarışlarda birçok kategoride başarı yakalayarak farkını gösterdi. Kız ve erkeklerde ilk dört sırayı alan okullar gruplarda İstanbul'u temsil edecek. İstanbul Okullararası Küçükler Puanlı Atletizm Şampiyonası’nda öğrenciler, Kız-Erkek Takımları, Küçük Kızlar 800 Metre, Küçük Kızlar Yüksek Atlama, Küçük Kızlar 4x100 Bayrak, Küçük Erkekler 1000 Metre, Küçük Erkekler Uzun Atlama, Küçük Erkekler 4x100 Bayrak kategorilerinde ter döktü.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, 50. Avrupa Büyükler Şampiyonasında erkekler takım kumite branşında Avrupa Şampiyonu olan Yaser Şahintekin’i nakdi yardım ile ödüllendirdi. Küçükçekmeceli sporcu Yaser Şahintekin Başkan Karadeniz’i makamında ziyaret etti. 47 ülkenin katılım sağladığı, İstanbul'da yapılan 50. Avrupa Büyükler Şampiyonası’nda Avrupa şampiyonu olan sporcuyu tebrik eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, başarılı sporcuyu 6 bin TL, antrenörü Aladdin Şahintekin’i de bin 500 TL ile ödüllendirdi. “AMATÖR KULÜPLERİMİZİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ” Başkan Karadeniz, sporcunun başarısının Küçükçekmece adına önemli bir ivme olduğunu ifade ederek, “ Küçükçekmecemizde amatör spor kulüplerini desteklemeye devam edeceğiz” dedi. İlçede İsmet Aktar Endüstri Meslek Lisesi’nde Beden Eğitimi öğretmeni olarak görevine devam eden Yaser Şahintekin ise spora ve sporcuya verdiği dolayı Başkan Karadeniz’e teşekkür etti. Şahintekin’in Tokyo, Norveç Hırvatistan ve Yunanistan’da yapılan şampiyonalarda da Avrupa ve Dünya şampiyonlukları bulunuyor.